Kerk verlaten

Tijdens onze vakantie in Frankrijk werd er in de kerk van het naburige bergdorp een uitvoering gegeven door een gelegenheidskoor uit de regio. In de tweede helft van het optreden zongen ze, door een aantal blaasinstrumenten begeleid, de Deutsche Messe van Franz Schubert. Opmerkelijk omdat de herinneringen aan WO I en WO II hier nog overal zichtbaar aanwezig zijn. Een mooie uitvoering in een bijzondere omgeving. Helaas geen toegift na het applaus. 

De surprise kregen we echter op het kerkplein tussen de oude huizen en de omringende bergen. Bij het verlaten van de kerk bleek dat het koor en de blazers zich aan weerszijden van de uitgang van de kerk hadden opgesteld. En daar klonk in het donker van de avond het Zum Sanctus: ”Heilig, heilig, heilig, heilig ist der Herr.” Verschillende bezoekers zongen het mee. Voor ons was het een aangrijpende ervaring van iets wat boven jezelf uitstijgt. Ook buiten de kerkmuren is zoiets mogelijk. Je krijgt het zomaar in de schoot geworpen. Om niet. 

Jaap Bruinink

 

Pin It

Afdrukken E-mailadres