Wijkbulletin van zondag 4 juni 2023

wijkbulletine.01.jpg
De dienst kan ook gevolgd worden op pkn-eindhoven.nl/eindhoven-zuid-vieringen.

Zondag 4 juni, zondag van de Drie-eenheidHet is zondag Trinitatis, zondag van de Drie-eenheid, het geloof in Vader en Zoon en Heilige Geest. De Triniteit is een menselijk bedenksel, het is bedoeld om je een beeld van het mysterie van God te vormen. Het dogma wil niet zeggen hoe God precies is – want welk mens weet dat – maar in welke richting je kunt zoeken.We delen vandaag weer samen brood en (alcoholvrije) wijn in de kring. Na afloop van de dienst hebben we het in het gemeenteoverleg onder andere over onze manier van het vieren van de Maaltijd van de Heer. De cantorij zal zingen, onder leiding van Marja Bottenberg.Voorganger: ds Tjalling HuismanMuziek: Masha ChazanCantorij: onder leiding van Marja BottenbergCollecte 1: DorcasCollecte 2: AvondmaalscollecteZondag 11 juni, eerste zondag na TrinitatisEef Preuter en Tjalling Huisman gaan vandaag samen voor. De preek, die door Eef wordt gedaan, cirkelt rond de uitspraak “God gives his toughest battles to his strongest soldiers” – “God geeft zijn zwaarste strijd aan zijn sterkste strijders”. Het is een uitspraak die op het eerste gehoor mooi klinkt, maar is ie waar?KinderoppasWe hebben sinds ongeveer een jaar weer een groepje dat tijdens de diensten kinderen onder de vier jaar opvangt. Bijna elke zondag staat er iemand paraat. Omdat de groep net te klein is lukt het niet om elke zondag oppas te verzorgen. Daarom zijn we op zoek naar iemand die het ook leuk vindt om zo nu en dan tijdens de dienst op te passen. Je bent ongeveer eens in de zes weken aan de beurt.Wil je meedoen, meld je dan bij één van ons aan,Anneke Aarnoutse, Jacqueline Dellebeke, Hermien Fijan, Anneke Schep, Myra Steinhauzer, Tjalling HuismanSAMEN – juninummerHet nummer van juni is weer gewijd aan het jaarthema ‘Aan Tafel’ en is nu gewijd aan de Johanneskerkgemeente. Twee artikelen over ‘Aan Tafel’ uit deze gemeente.Tjalling Huisman schrijft met 2 gemeenteleden over ‘De Maaltijd van de Heer’ als plechtig feest en in de Column gaat het ook over het feest van het Samen aan Tafel gaan.De rubriek Bezinning en Groei heeft weer een artikel over Bijbelbijbellezen en een aankondigingen voor avonden van de Bijbelacademie.Henk Grootjans schrijft over wijzigingen in de kerkorde die vertaald moeten worden naar de plaatselijke regeling.Op de achterkant een ode aan de kerk. Die hoor of lees je niet vaak.De moeite waard om deze SAMEN door te kijken.Veel leesplezierNamens de redactie,Jaap StookerVoedselbankBegin mei hebben we 24 items kunnen inleveren bij de Voedselbank aan de Kanaaldijk Noord. Ze waren er weer blij mee.Het product voor de maand juni: broodbeleg, leverpastei, zuivelspread en jam.Het schema voor de producten voor de voedselbank hing in de hal, op het prikbord onder de klok. In wezen zijn alle houdbare producten welkom, zoals rijst, pasta, pastasaus, houdbare melk, bakmeel, smeerboter, ontbijtgranen enz.Alvast bedankt voor uw medewerking.Vriendelijk groetend,Wim WiggersInstuif 15 juni 2023Thema: Bloemen!Onder leiding van Margreet DamsmaPlaats: Adventskerk Camphuisenstraat 4Tijd: vanaf 10:30 uur, na de activiteit staat de lunch klaar.De Instuifochtend van donderdag 15 juni a.s. staat in het teken van bloemen. Elke zondag staat er een mooi boeket om weg te geven in de kerk. Wie zorgen daarvoor en wie bepaalt de bestemming? Dit en andere “weetjes” worden door Margreet uit de doeken gedaan. Daarna is het tijd om zelf aan de slag te gaan: wordt het een plukboeket in een vaas, een lenteschikking in een bakje, een biedermeiertje of een mannenboeket? Denk er vast over na.Wij zorgen voor de bloemen - natuurlijk mag je zelf ook bloemen meenemen -, steekschuim, bloemdraad, touw en andere materialen. Wil je dan zelf voor een vaas, schaal of bakje en een scherp mesje zorgen? (een doosje om je creatie mee naar huis te nemen kan ook handig zijn).In verband met de kosten voor de bloemen vragen we dit keer een bijdrage van maximaal € 5,00.Van harte welkom op 15 juni a.s. in de Adventskerk.Breng gerust een gast mee, voor wie dit wellicht een interessant onderwerp is.Aanmelden is nodig en kan t/m maandag 12 juni via het mailadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.of telefonisch bij: Kea van Zweeden tel. 040-2120235, Margreet Damsma tel. 040-2113595 of Tinie Kämink tel. 040-2121253.P.S. Het bezoek aan de cactuskas van Henk is leuker met een wat kleinere groep, bijvoorbeeld in de vorm van een koffieochtend.Steun voor San!In het bulletin van eind februari stond de oproep voor steun aan San. Sans vader in India moest geopereerd worden, en San probeerde het geld voor die operatie bij elkaar te krijgen. In de dienst van 26 februari hebben we kunnen genieten van de zang en de muziek van San. Hij vond het fijn om in deze dienst te kunnen zingen.Ondertussen is via de crowdfundingsactie de benodigde € 3.300,00 voor twee operaties binnen gekomen. Dat is geweldig!Dit is het commentaar van San:"I take this opportunity to thank you all for your support and help and the care you showed towards me in these situations. my father had 2 operation and it was successful and now he is back home but still not got his complete vision back. A nurse will be with him for next few weeks until he can manage himself by his own. once again thanks for your support and help. I thank God and you all for this support and help and care you all showed towards me. God bless you all. thanks!"Er is nog € 1.200,00 nodig voor de nazorg van Sans vader. Wilt u hem helpen dit doel te bereiken?U kunt San verrassen via:https://emea01.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fgofund.me%2F4af9762f&data=05%7C01%7C%7Cb138b516f89048e0ae8908db11aa8450%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C638123196287908294%7CUnknown%7CTWFpbGZsb3d8eyJWIjoiMC4wLjAwMDAiLCJQIjoiV2luMzIiLCJBTiI6Ik1haWwiLCJXVCI6Mn0%3D%7C3000%7C%7C%7C&sdata=kSfjKML47iekeCXFBwhThtERZbCRh6vnaHoW4lWJtYU%3D&reserved=0Namens de Diaconie,Antje Dekker en Wim Wiggers--

Met vriendelijke groet,Jantje OsingaPGE wijkredactie Eindhoven-Zuidemail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.web: http://www.pkn-eindhoven.nl

 

Pin It

Afdrukken E-mailadres