Jaarthema V op12 april

jaarthema17 18Jaarthema-avond V: Vrede sluiten met jezelf '“Doe eens even normaal man.” Blijkbaar is er een sociale norm van wat normaal, acceptabel is. En de meeste mensen willen daar maar wat graag aan voldoen!

Aan uitdrukkingen hierover geen gebrek: Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg. Steek maar niet boven het maaiveld uit. Voor veel mensen is het niet mogelijk om binnen de norm te vallen. Een boek dat mij hiervoor de ogen opende, was ‘Ver van de boom’ van Daniel Solomon. Hij is een Joodse Amerikaan, homoseksueel en hij is langdurig depressief geweest. Hij weet uit eigen ervaring hoe het is om niet bij de meerderheid te horen. Hij noemt dit ‘horizontale identiteit.’ Het is de identiteit die niet verbindt, maar die je apart zet. Je kunt denken aan depressief zijn, homo zijn, psychiatrisch ziek zijn, een verstandelijke beperking hebben. Deze ‘identiteit’ kies je niet zelf. Maar hij hoort wel bij je. Hoe kun je daarmee vrede vinden? Aan de hand van Solomon, mijn eigen ervaring in mijn werk met mensen met een verstandelijke beperking en mijn eigen ervaring met ziekte, wil ik graag hierover in gesprek gaan. Want vrede met jezelf, dat is een hele opgave soms.' ds. Karin Seijdell Wanneer: Donderdag 12 april, 20.00 uur, Johanneskerk. Graag aanmelden bij Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Pin It

Afdrukken E-mailadres