Laatste nummer Samen

 

SAMEN
Juni 2026: De tekenen verstaan

Het thema van dit nummer is hetzelfde als dat van oktober 2025: De tekenen verstaan. Dat was het jaarthema van de Johannesgemeente van dit jaar. In oktober was er de introductie, in de loop van het jaar zijn er zes bijeenkomsten geweest die aan dit thema zijn gewijd.

Kirsten Wuijster schrijft in oktober over de aanleiding van dit thema en het Bijbelgedeelte
(Mattheus 16: 1 – 5) waarin de farizeeën en sadduceeën aan Jezus een teken vragen. Jezus geeft aan dat ze geen ander teken krijgen dan dat van Jona. Jan Scheurer gaat in zijn column in op het verhaal van Jona, op zoek naar het teken dat hierin te vinden is.
In dit juninummer volgt een soort van afsluiting van het onderwerp, met het artikel van Kirsten Wuijster en de column van Jan Scheurer. Kirsten gaat in op tekenen - in de Bijbel, - in dromen, - van alledag en - van hoop. Jan geeft aan niet te verlangen naar het ‘einde der tijden’ zoals dat in de Bijbel wordt geschetst. De komst van dat einde is al vaak voorspeld aan de hand van tekenen. Beide schrijvers geven aan dat wij zelf ook tekenen kunnen stellen door wat wij doen.

De kring rond het jaarthema wordt compleet door de meditaties die beide keren door Werner Gugler zijn geschreven. In oktober ging het over het ‘Samen geloven’ dat in de geest van Christus is. Nu schrijft Werner over hoe moeilijk het kan zijn om te verwoorden wat je gelooft.

We kunnen de artikelen in SAMEN zien als hoopvolle en uitnodigende tekenen voor de toekomst. Probeer ze op die manier ook te lezen.
 

Redactie SAMEN

terug
×