Laatste nummer Samen

 

SAMEN
februari 2026: over het kwaad in de wereld en een goede God

Het februari nummer gaat over het kwaad en de wereld en wat we daarbij van God verwachten. Werner Gugler heeft dit onderwerp in een tweetal Bijbelacademie bijeenkomsten besproken en er in dit nummer van SAMEN een artikel over geschreven. Belangrijkste onderwerp was: waar putten mensen die met lijden te maken krijgen echte troost uit. Ds. Gugler voert in dit artikel een hypothetisch gesprek met de filosoof Socrates over dit lijden.
In de meditatie geeft Kirsten Wuijster een voorbeeld van pogingen van mensen om anderen bij te staan in moeilijke tijden. Hierin is te herkennen hoe dit gewaardeerd wordt, maar is ook te lezen dat het nog niet zo makkelijk is om echt naast iemand te gaan staan.
Gideon van Dam gaat in zijn column in op de vraag of hij in een almachtige God kan en wil geloven. God heeft mensen geschapen naar zijn/haar beeld. Met keuzevrijheid en scheppend vermogen. De mens is aan zet en God is er niet om zijn problemen op te lossen. Wel om zijn mensen liefdevol verder te helpen.
Een opvallende term die in het stuk van de studenten naar voren komt is weg-geloven. Dan gaat het vaak over negatieve dingen die je wilt weg-geloven.

De vaste rubrieken zijn ook in dit nummer terug te vinden. Blader het nummer door en je ziet die langskomen.

Voor de komende weken wil ik wijzen op:

  • De Bijbelacademie avonden op 12 en 22 februari in de Adventskerk
  • De muzikale dienst in de Ontmoetingskerk op 15 februari
  • De jaarthemabijeenkomst nummer 4 op 24 februari in de kerk in Son


Veel leesplezier!

Redactie SAMEN

terug
×