Laatste nummer Samen
SAMEN
december 2025 januari 2026:
Kerst
December- Kersttijd. Elke jaar een terugkerend feest waar mensen naar uitzien of tegenop zien. Dat terugkerende karakter van Kerst is terug te vinden in de titel en het artikel van Kirsten Wuijster: Steeds Opnieuw Kerstmis. Lieuwe Wijbenga noemt het jaarlijks terugkerende “Licht in de duisternis” goed als herinnering aan Jezus die naast ons gaat in ons dagelijks leven.
In De Pen wordt Kerstmis uitgelegd in een jaarlijks terugkerende traditie. De Column gaat juist in op de vraag of het Kerstfeest wel waardevol is.
Werner Gugler schrijft dat een witte Kerst in Nederland toch heel weinig voorkomt. Het gaat ook niet om de sneeuw die alles er schoon laat uitzien, maar om de persoonlijke vernieuwing die dankzij het Kerstkind mogelijk is.
Kortom, Kerst wordt op heel verschillende manieren benaderd in dit nummer.
In dit nummer veel aandacht voor kerkdiensten en speciale bijeenkomsten die de komende tijd worden georganiseerd. Niet alleen voor de Kerstperiode, maar ook daarna. Lees dat er van 18 - 25 januari ook de ‘Week van het gebed voor eenheid van christenen’ is.
In dit nummer ook de nieuwe advertentie voor een Predikant voor Eindhoven Zuid. De zoektocht naar een predikant heeft tot nu toe nog geen resultaat gehad.
Ook de vaste rubrieken zijn in dit nummer terug te vinden.
Blader het nummer door en je ziet die langskomen.
Veel leesplezier!
Redactie SAMEN